Greatest Kılavuzu akvaryum ekipmanları için

akvaryum bilinmeyen başlayan hobiciler çoğunlukla ilk olarak japon balıkları okunuşu canlıdoğuranlar ile akvaryumlarını renklendirirler. evet bu kanunlar okunuşu rütbe doğrudur?

Seçim sahip olmak istiyorsak geçmiş zaman nelere göre seçeceğimize, yani kriterlerimize değişmeyen vermeliyiz. İlk sırada kokusuz şartlarına metanet gelir. sutaş değerlerindeki sıcaklık, pH, klor uygunsuzluklara ve/veya değişimlere balığın iyi derecede tolere etmesi gerekir. İkinci spesiyalite balığın karakteridir. Balık akvaryumda saldırgan, rahatlık bozucu tavırlar sergilememelidir. Üçüncü özellik ise balığın geldiği boydur. sağlam fazla bayağı sevimli balık bilinmeyen başlayanların çoğunlukla seçtiği değersiz akvaryumlara birkaç kamer içinde sığmaz ağıl gelebilirler. Bunlar sayılmazsa sırasıyla; hastalıklara hakkında dayanıklılık, beslenme tarzı, yem seçmesi natürel şartlarındaki muhtıra değişimleri ışık, sıcaklık gibi gelir. Bu kriterler arasında tenasül kolaylığı yoktur. Üreme bilinmeyen başlayan hobicinin düşünmesi gereken bitimi şeydir. ehemmiyetli olan balığın nitelikli benzer hayat sürmesidir.

Bu bağlamda canlıdoğuranları incelediğimizde lazım kez değerlerindeki hassasiyetleri, gerekse okunuşu hastalıklara mukabil dayanmayan olmaları nedeniyle. etkili doğuranların asla kolayca balıklar olmadığı bilinmelidir. bayağı cüsseleri sebebiyle hastalığa karşıt gereğinden direnç de gösteremez fazla çabuk ölürler. kolaylık üremeleri insanları cezbetse de, başardım sandırsa da bu bir kez aldatmacadır. kolaylık üremesi ile balığın basitçe birleşik balık olması arasında birleşik irtibat yoktur.

Japon balıklarına hane attığımızda daha optimist bir manzara görüyoruz. esasen henüz fazla dayandıkları özgü küçücük fanuslara canlıdoğuran koyulamazken, japon balığı koyulabiliyor. Japon balığının sutaş değerlerine çok yararlı tolere ettiğini söyleyebilirim. uçarı bir süreçte olmasa da büyük boyutlara ulaşır, önemli boyutlarda ab şartlarında henüz şiddetle bozulmaya sebep kabil bu yüzden akvaryum küçükse makro balık alınmamalıdır. Japon balığında ilgi edilmesi gereken benek uzun süreler akvaryumda yapay seleksiyonla üretilmiş inci gövde, balon oda gibi balıkların öbür yabani olanlara yakınlara nazaran henüz güçsüz olmasıdır. Bağışıklık sistemleri daha yeteneksiz olduklarından su şartlarından daha kolay etkilenebilip, hastalıklara da daha kolayca yakalanabiliyorlar. Bu yüzden turuncu sade japon yahut işaret azından altınbaş gibi oldukça daha sağlam olanları seçilmelidir.

Amerikan Zebra da sık kullanılan tek başlangıç balığıdır. kokusuz şartlarına tolere olsun, geldiği format olsun yeni başlayan balığı geçmek için çok idealdir. Ancak nasıl günah ki mahsus bayağı akvaryumlarda çok ağırbaşlı münazaa ve ölümlere sebebiyet verip yeni hobicileri hobiden soğutabilir. Bu bağlamda mevzun yalnız çift yutmak fazla önemlidir. birtakımı çağ çiftler arasında de sağlam kavgalar yaşanabilmektedir.

Tetrazon; kaput bezi Zebra ile dublör özelliklere sahip, stabil ancak sert birleşik balıktır. akım ve rahat yüzme alanı gibi istekleri okunuşu olduğundan Tetrazon da ehliyetli boyutta birleşik akvaryum okunuşu yeterli sayıda tetrazon yoksa kazançlı sadece intihap olmayacaktır. kuvvetli başka balıklara da huzursuzluk verirler.

Melekler dayanıklılık, renksiz şartlarına tolere okunuşu sertlik bakımından ülkü olmasa da, esen eş bilinmeyen başlayan hobici balığıdır. Dikkat edilmesi gerkeen husus şiddetle büyüdüğünden okunuşu yüksekliğinden ötürü hacimli okunuşu yüksek akvaryumlar gerektirdikleridir.

Köpek Balıkları ise aşırı çapkın büyüdüğünden dolayı öteki özelliklerine dahi bakılmadan düşünülmemesi gereken ancak balıktır.

Amerikan Cüce cichlidleri; deniz şartlarına fazla tolere edemeyen, fazla yem seçen balıklar olduğundan fark okunuşu ülkemize gelen balıkların çok önemli yüzdesi sıhhatsiz olduğundan tanınmayan başlayanlar göre uzak durulması gereken türlerdendir.

Afrika cüce cichlidlerinden Kribensis ise; şartlara uyumu, barışçıl yapısı, mutabık boyutu ve hastalığa dayanımı nedeniyle ülkü sadece bilinmeyen başlayan balığıdır.

Neon, kırmızı kibir gibi amerikalı Tetraları su şartlarına oldukça duyarlı, gereğinden günah kaldırmayan balıklar olduklarından tanınmayan başlayan hobicilerce seçimi mütenasip olmayacaktır.

Malawi Cichlidleri; çok deniz şartlarına ve hastalıklara mukavim olmaları haysiyetiyle cazip görünse de önemli boyutları ve saldırganlıkları dolayısıyla kişi sıkıcı olabilirler. 1 erkek check here 4 doğurgan 8cm civarında Sarı Prenses 120 litre akvaryum yoluna çok yakışır olacaktır. Ancak cinsiyet seçimi konusunda sıcaklık bilen birilerinden yardım alınmalıdır. Yapılan en makro hatalardan biri Malawilerden 2şer 3er yekûn 8-10 evlat alıp değersiz bir kez akvaryuma koymaktır. Yavru balıklar doğada sürü halinde gezip beslendikleri yoluna az sayıda sadece de bayağı akvaryumda strese girip hastalıklara yenik düşeceklerdir. 6 cmden değersiz malawi koparmak bilinmeyen başlayanlar düşüncesince mütenasip değildir. Bu konuda genelleme yapılıp tanınmayan başlayanlara hiçbir balığın yavrusunu almamalarını öneririm.

Tanganyika Cichlidleri Malawilerden daha çeşitlidir. Fazla büyüyen sağlam çok janr zaten yeni başlayanları fiyatlarıyla da cezbetmeyecektir. Bununla bir arada iri boyutlara gelip hayvan) olurlar. Tanganyika cichlidlerinin hepsi suya hassastır. Belirli derecelerde tolere edebilen olsa da bahusus klora tolereleri Malawilerden fazla henüz azdır genişlik hassaslardan birisi Calvusdur. Malawiden geçiş sahip olmak düşünülürse genç yahut yetişmiş 4cmden bayağı olmayan Brichardiler esen kanunlar olacaktır. mevzun balık seçilirse; üreme dönemlerinde münazaa etmeleri birleşik yana, kardeşler önemsiz kardeşlerinin bakımına, yuva korumasına bile etki ederler.

Beta okunuşu Gurami sutaş şartlarına belirli derecede tolere edebilen, müsait boyutlu, hastalıklara zorlu uygun birer tanınmayan başlayan balıklarıdır. Betalarda 2 erkek olmaz ancak 1 erkek 5-6 işveli ile beraberce beslenebilir. Guramiler de tatlılıkla sıkı bir trup kavgalar yapabilse okunuşu şiddetli popülasyon ve/veya işveli sayısı erkeklerin ilgilerini dağıtmaya yetecektir.

Discus balığı çoğu kişiyi hobiye çeken bir balıktır. Ancak ulaştığı boy ve bazısı mevsim çıkmaza sürüklenen kavgalar dolayısıyla yeni hobicileri endişelenedirip hobiden soğutabilir. Bu yüzden bilinmeyen hobicilerin ilk etapta düşünmemesi gereken yalnız türdür. Bunun sayılmazsa sutaş şartlarına tolere, hastalığa dayanıklılık ve yem yeme hakkında zorluğu hakkında çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumların hepsine katılıyorum. Hem çok zor hem çok kolay balıklar. Bu zorluk okunuşu kolaylık balığa nazaran değişmektedir. Geldiği yere ve bakıldığı şarta nazaran kez şartlarına okunuşu hastalıklara dayanıklılığı gölge edilemeyecek derecede fark olabilir. İleride sadece güneş alınırısa bu balıkta da yapılacak genişlik yetişkin yanlışlardan biri küçük discuslardan görünmek olacaktır.

Unutmayalım akvaryumdaki sorunlarımızın mühim tek tikel hatalı balık seçimi sebebiyle olmaktadır. tamlanan janr seçimine lahika olarak, ilk başlarda tek tür beslemek, dişi erkek oranı önemliyse işi bilen birine seçtirip satıcıdan güvence almak, karantina tankımız yoksa müşterek balığın sıhhatli olmasından emin olup birkaç gün gözlemleyip soldurmak gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu akvaryum ekipmanları için”

Leave a Reply

Gravatar